Stulejka

Witam jestem 1 dzień po operacji i nie mogę ściągnąć napletka i tutaj rodzi się pytanie czy to normalne?

D-dimery

Panie Doktorze, jestem w 29 tygodniu ciąży. Mam żylaki, które w związku z moim stanem się powiększyły. Pojawiły się również sino-czerwone zmiany w okolicy kostki (bolesne i cieple). Ginekolog zlecił badanie poziomu d-dimerów i usg doppler. D-dimery to aż 3700 (przy normie do 500), doppler nie stwierdził zakrzepicy żył głębokich. Skąd zatem tak wysoki poziom d-dimerów? Czy może mieć związek z tymi widocznymi zmianami, a więc może i zakrzepicą żył powierzchownych? Czy np. przy zapaleniu żył te wyniki także mogą być powyżej normy? Co mam dalej robić? Czy powinnam zglosić się do szpitala? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.

Nadciśnienie

Lecze się na nadciśnienie po kilku zmianach leków teraz od 13tygodni biorę leki rano indapen 1,5 oraz ivipril 5 mg 1,2 tabletki wieczorem lacipil 4 mg do tej pory było wszystko w porządku ciśnienie się wynormowało .Teraz od dwóch wartość mojego ciśnienia się podniosła do 141 na 93 dodam że wcześniej miałam niskie ciśnienie 115 na 74 i bardzo dobrze się czułam teraz gdy to ciśnienie jest wyższe bardzo boli mnie głowa. Załwarzyłam teraz że jeśli mam ciśnienie 140 to jeśli się położę to ciśnienie samoistnie spada natomias jak się poddniosē to następuje większe.Robiłam badania i wszystko ok czy to oznacza że leki po 2 miesiącach przestały działać bardzo proszę o poradę i odpowiedź. Pozdrawiam

mięśniak macicy - torbiel jajnika

Dzień dobry panie doktorze, około jednego miesiąca temu udzielił mi Pan odpowiedzi na pytanie: Dzień dobry, proszę o poradę .Stwierdzono u mnie mięśniaka macicy-6,6x4x5,8.Mam 50 lat. Nie mam żadnych dolegliwości.Lekarz zalecił wizytę za 6 miesięcy .Zasugerował,że mięśniak nie będzie powiększał się,a istnieje możliwość,że ze zbliżającą się menopauzą może się zmniejszyć. Czy taka sytuacja jest możliwa? Odpowiedź pana doktora: Jak najbardziej tak. Uważam, że to bardzo właściwa decyzja Konsultacja u innego lekarza potwierdziła mięśniaka (D25) - 62x55; endometrium szerokości 11,4;jajnik lewy o wymiarach 32x23 o prawidłowej strukturze z pęcherzykiem ø20, jajnik prawy o wymiarach 54x42 z torbielą o wymiarach 45x36(D27). Czy mogłabym prosić o sugestie odnośnie dalszego postępowania.Czekać i obserwować czy poddać się operacji - usunięcie mięśniaka,jajnika i amputacja trzonu macicy?

Laparoskopia

Witam. We wtorek czeka mnie zabieg laparoskopii z nakłuwaniem jajników (PCOS zdiagnozowane 5lat temu), sprawdzeniem drożności i ew udrażnoaniem jajnika. Moje pytanie brzmi, po jakim czasie od takiego zabiegu rozpocząć współżycie aby mogło zaowocować? I jaki okres niezdolności do pracy mnie czeka? (Praca fizyczna w sklepie) Pozdrawiam

HPV

Witam, W pierwszej kolejności serdecznie Pana Doktora pozdrawiam :):) W 2013 r. leczyłam się u Pana, ponieważ wyniki wskazały na zarażenie wirusem HPV. Byłam bardzo zadowolona z wizyt u Pana :) Wykonał Pan bardzo dokładne badania, łącznie z kolposkopią i wycinkami. Wtedy badania wykazały, iż mam wirusa wysokoonkogennego, jednego z 14. Z racji tego, iż mieszkam teraz na innym krańcu Polski, regularnie wykonuję cytologię w zupełnie innym miejscu. W czerwcu 2018r. wyniki cytologi wykazały, iż wirus HPV jest, natomiast niewysokoonkogenny, czy to oznacza, że mój organizm zwalczył wirusa wysokoonkogennego i już w przyszłości nie powróci? Istnieje jakieś ryzyko samoistnego powrotu? Czy wirus onkogenny mógł przenieść się w inne miejsce i nie daje po sobie znać w miejscu pobrania cytologii? Pozdrawiam. Była pacjentka :)

czy to może być zmiana rakowa

Witam, Mam 29 lat w zeszłym roku przeszłam leczenie raka piersi, Jako leczenie po chemi, mastektomii radykalnej i radioterapi zaczęłam brać glandex z tego względu ze rak był neurohormonalny, Mam również muacje BRCA-1, W kwietniu br byłam na kontroli usg i wszystko było dobrze, 12 czerwca przeszłam operacje usunięcia macicy, jajników i jajowodów, na usg przed operacja wyszło ze "trzon macicy o niejednorodnej echogeniczności w obrębie tylnej ściany zmiana mogąca odpowiadać mięśniakowi, echogeniczność gr, 3,46, Czy to może być zmiana rakowa?

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.