Proszę o wyjasnienie

Dzień dobry. Dzisiaj miałem gastroskopię. Opis badania: Przełyk prawidlowy. Wpust poszerzony, bez zmian zapalnych. W żołądku na czczo treść śluzową czysta. Błona śluzową dna żołądka, trzonu prawidłowa. W antrum, tuż przed odźwiernikiem zlokalizowano płaskie owrzodzenie w części pokryte hematyna( pobrano wycinki). Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy kształtna o prawidłowej błonie śluzowej. Test ureazowy pozytywny. Proszę o wyjaśnienie Z góry dziękuję i pozdrawiam

REZONANS MAGNETYCZNY

Dzień dobry Z powodu dolegliwości bólowych w okolicy trzustki mam zalecane badanie RM j. brzusznej bez kontrastu. Chciał bym się dowiedzieć czy w /w badanie diagnostyczne obejrzy nie tylko trzustki ale całą jame brzusznej aby wykryć jakieś nieprawidłowości ?

C.d. ust moszyny

Dzień dobry. Czy opisane zmiany mają wpływ na ciśnienie tętnicze ?

Gastroskopia

"Witam. Panie doktorze proszę o opinie na temat poniższego wyniku gastroskopii: przełyk, wpust bez zmian. Na wprost i w inwersji endoskopowe cechy przepukliny r.p.p. Błona śluzowa żołądka przekrwiona. Odźwiernik rozwarty. Opuszka dwunastnicy zniekształcona. Błona śluzowa dwunastnicy zmieniona jak w chorobie trzewnej. Mam 36 lat, kobieta." Witam ponownie. Badanie wykonane było z powodu silnych mdłości, pobolewania brzucha, utraty wagi (6 kg w ciągu 2 tygodni). Nadal czekam na wynik histopatologiczny i obawiam się diagnozy. Mdłości utrzymują się głównie w godzinach przedpołudniowych, później mam uczucie pieczenia w żołądku. Zdarza się, że rano wymiotuję, ale bez treści pokarmowej.

USG narządu moszyny

Dzień dobry. Na zlecenie lekarza wykonałem badanie z powodu niewielkiego, niskiego testosteronu we krwi 261,80 oraz Lipaza 65U/I. Czuję się osłabiony, zmęczony. Czy mógłby Pan Dr powiedzieć co oznacza wynik badania ? Czy jest coś poważnego? Np ta torbiel mała? Czy to jest np nowotwór ? Opis: jadra obustronnie nieznacznie mniejsze (prawe 39x18mm, lewe 37x18mm, o prawidłowej , jednorodne echogenicznosci. W głowie prawego najadrza WIDOCZNA jest torbiel śr.5mm. Poza tym najadza obustronnie zmian nie wykazują. Prawidlowa ilość płynu pomiędzy osłonkami jąder. Naczynia zylne powrozka nasiennego prawego niposzerzone. Naczynia zylne splotu wiciowatego po stronie lewej nieznacznie poszerzone do 2,6mm, bez widocznego refluksu w próbie Valsalvy - zylaki powrozka nasiennego.

torbiele

Kobieta 43 lata. Podczas intubacji w czasie operacji anestezjolog stwierdziła u mnie kilka małych tlorbieli na nagłośni. Czy trzeba je wyciąć ? A może są jakieś nieinwazyjne metody pozbycia się ich lub można zostawić je bez leczenia. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Wynik gastroskopii

Witam Prosze o interpretacje wyniku gastroskopii. Przełyk makroskopowo bez zmian.Linia Z regularna na szczytach fałdów zołądkowych. Wpust na wprost i w inwersji niedomykalny.Błona śluzowa dna żołądka bez zmian.3polipy trzonu zoladka 3-10mm.Pobrano wycinki do bad.histopatolog.Błona sluzowa zolądka bez zmian w antrum nieco przekrwiona.odwziernik niedomykalny.opuszka i pozaopuszkowa czesc dwunastnicy bez zmian. Test urezowy-pozytywny. Czy to cos groznego? Od 25 lat lecze sie na zoladek wtedy stwierdzony st.zapalny zoladka,przelyku i dwunast. a takze Od 20 lat nerwica lękowa.Nawrot nerwicy rok temu po 15 latach i odrazu powrocily klopoty zokadkowe.Czasami mdlosci,uczycie pelnosci i uczucie dlawienia w przelyku,refkuks. Stad gastroskopia.Leczona Emanera 40mgx2 Zirid 50mgx2

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.