Zespolenie żołądkowo- jelotowe

5.12.2018 r. z powodu niedrożności dwunastnicy wykonano operacje obejścia je j ( z tego co lekarz mówi połączono żołądek z jelitem cienkim). Ja wypowiedział się lekarz po wyleczeniu wrzodu mąż będzie w dwójnasób zaopatrzony. Mąż ma włożoną sodę żołądkową z której póki co wypływa co najmniej litr chyba żółci (zielonkawy płyn)- trzeciej dobie. Mam 2 pytania: 1.- czy to normalne, że pomimo upływu czasu nadal spływa soda tyle płynu. Jak długo może potrwać proces wprowadzania pokarmu doustnego? 2. Mąż w ciągu 3 tygodni przeszedł drugą operację jamy brzusznej (cięcie od pępka w górę)- w jednym miejscu- nad pepikiem wypływa jasnoróżowy, bezzapachowy płyn. Lekarz naciął szew, bo mówi, że ma wypłynąć. Mąż nie gorączkuje. a płyn pojawił się, kiedy mąż zakaszlał dość mocno. Co to może oznaczać? Proszę o odpowiedź, bo już naprawdę nie wiem co mam robić i jak pomóc mężowi.

Pytanie

Czy podwyższona kalprotektyna wynik 92,8 przy prawidłowym obrazie tk jamy brzusznej(czyli inne narządy w porządku) zawsze oznacza nueswoiste choroby zapalne jelit? Główny objaw bóle brzucha. Czy tez może być inna przyczyna ? Co mnie teraz czeka? Jakie badania?

Interpretacja wyników

Panie doktorze powtorzylam badanie na krew utajona w kale-wynik ujemny, czyżby rzeczywiscie moesiaczka zafalszowala wynik poprzednim razem? Dodatkowo zleconą miałam rowniez morfologii i tu proszę o interpretacje:neutrofile tys/μ| :1,72 (co wg norm podanych jest zanizone), neutrofile %: 39,6. Limfocyty %; 44,00, Monocyty %: 15,00 , eozynofile%:0,7. Reszta parametrow mieści sie z podanych normach . I pewnie by mnie to w żaden sposob nie niepokoilo gdyby nie to ze trzy ostatmie podane przeze mnie parametry z każdą morfologia (przez półtora roku robiłam 3 razy) się zaostrzaja, tzn. Monocyty wzrastają, Limfocyty podobnie, eozynofile spadają. Po raz pierwszy mam obnizone neutrofile. Co Pan o tym myśli?

Toksoplazmoza

Dzień dobry, jestem w 10 tyg. ciąży. Robiłam badanie na toksoplazmoze : IgG 46 IgM 0,60 ( IgG i IgM dodatnie) po 3 tyg wykonałam ponownie badanie: IgG 650(dodatnie), a IgM 0,97(wątpliwe). Awidność 85% wysoka. Czy mam powody do nie pokoju? Czy do zakażenia doszło w trakcie ciąży, czy długo przed? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Badanie usg

Witam, stwierdzono u mnie na badaniu ginekologicznym usg torbiel czynnościową. Mam się zgłosić na kontrolne badania za dwa tygodnie i wtedy przypada mi ostatni dzień cyklu. Moje pytanie do Pana doktora brzmi - czy ten dzień do badania będzie dobry czy lepiej się zgłosić do badania po okresie?

Kolposkopia

Czy kolposkopia wykryje wirusa hpv?

Antykoncepcja

Mam pytanie - zapomniałam tabletki w 3 tygodniu we wt potem w sr połknęłam dwie na raz a czw i pt normalnie o stałej porze i dopiero zrobiłam 7 dniową przerwę. W ostatni dzień przerwy uprawiałam sex co prawda partner doszedł na zewnątrz, ale czuje jakiś dziwny niepokój. Jaka jest szansa, że mogę być w ciąży?

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.