Stawy biodrowe

W roku 1996 wypadek komunikacyjny , złamanie szyjki kości udowej lewej leczone m.Zespol. Obecnie dolegliwości bólowe stawów biodrowych szczególnie lewego. Badanie przedmiotowe: Staw biodrowy lewy, palpacyjnie okolica stawu bolesna przy ucisku nad kretarzem większym bez dolegliwości bólowy, odwiedzenie 30, przywiedzenie 10, zgięcie 90, wyprost 10, rotacja zewnętrzna 30, rotacja wewnętrzna 10-czucie,ukrwienie i ruchomość palców w kończynie w pełni zachowana-tętno na kończynie wyczuwalne,symetryczne do drugiej kończyny.. Badanie MR Stawu biodrowych, szczególnie lewego. stan po leczeniu przezkretarzowego złamania lewej kończyny udowej w przeszłości, stycznie do kretarza wiekszego widoczne sa drobne artefakty od metalu, sygnał z szyjki jest nieco niejednorodny. Obraz poperacyjny jest prawidłowy. Konfiguracja bliszych końców kości udwych moze usposabiać do wystapienia konfliktu FAI typu cam. Drobne osteofity na krawedziach powierzchni stawowych. Sygnał z głow kosci udowych obustronnie prawidłowa. Szerokość szpar stawowych oraz panewek stawowych jest prawidłowy. Prawidłowa ilość płynu w jamach stawów. Tkanki miękkie okołostawowe bez patologicznych sygnałów. Narzady miednicy mniejszej bez patologicznych sygnałow.wnioski, niewielkie zmiany zwyrodnieniow-wytwórcze, pozatym obraz bez cech istotnych patologii. Badanie TK stawu biodrowego lewego. Niewielkie zniekształcenie z pogrubieniem warstwy korowej objetego badsniem blizszego końca trzonu kości udowej lewej, odczyny okostnowe-naprawcze w tej okoliucy. Niewielkiego stopnia zwężenie szpary stawowej w jej górnno-tylnej częsci do 1,5mm. Podchrzestne sklerotyzacja stropu panewki. W części panewki tworzonej przez trzon kości końcowej widoczna jest podchrzestna torbiel zwyrodnieniowa 8x6mm. drobne torbiele zwyrodnieniowe wngłowie kosci udowej śr.do 3mm. Niewielkie osteofity krawedzi panewki oraz brzegów głowy k. udowej. Entezofit na bocznym zarysie kretarz większego k.udowej. Konfiguraccja bliższego końca kosci udowej moze usposabiać do wystapienia konfliktu FAI typcam. Wnioski, niewielki zmaiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, obraz stabilny. Pytanie,co oznacza badanie przedmiotowe ? Czy jest coś poważnego w stawach biodrowych ? Mam dolegliwości bólowe po prześciu 20 metrów stawu biodrowego lewego. Zalecono w/w badania kontrola jest za 2 miesiące , chciałbym wiedzieć czy w w/w badaniach jest coś niepokojacego szczególnie torbiel 8x6mm ? Oraz jakiś konflikt FAI. Proszę o wytłumaczenie w/w badań.

Dzielenie tabletek cd. 3

Interesuje mnie wzmocnienie naczyń krwionośnych (małych i dużych) w całym organizmie. Nie chodzi o żylaki. Na całym ciele mam mnóstwo żyłek i pajączków. Jestem młodą osobą.

Dzielenie tabletek cd. 2

Często korzystam z takiego bloga: http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com/2013/06/diosmina-choroby-zy.html

Dzielenie tabletek cd.

Z tego powodu, że przyjmowanie mniejszych dawek, ale częściej wpływa korzystanie na wchłanianie. Dawka jest 1000 mg. Przyjmowałam 2 razy po 500mg. Są dostępne oryginalnie mniejsze dawki, ale różnica w cenie jest spora.

Dzielenie tabletek

Czy tabletki DIH MAX lub Diohespan Max można bez negatywnych skutków dzielić na pół?

Nuvaring matowy krążek

Jaki powinien być krążek Nuvaring po wyjęciu z opakowania? Mój jest matowy z ok 1 cm przezroczystym miejscem. To jest moje pierwsze opakowanie w ulotce jest informacja że powinien być przezroczysty.

Szczelina odbytu

Dzień dobry, po jakim czasie od operacji szczeliny odbytu mogą pojawić się powikłania? Pytam, ponieważ półtora tyg temu miałam taka operacje, szczelina była nie wielka a nacięcie zwieracza lekkie i powierzchowne , jeszcze nie wszystko całkiem sie zagoilo i nadal mam jeden szew . przez pierwsze dni przy wypróżnieniu pojawiała się krew i ból. Dziś jest jużlepiej chociaż zaniepokoiła mnie jedna rzecz , mianowicie , gdy poszłam zrobić siusiu i przytknęłam również papier toaletowy do odbytu zauważyłam, że się lekko pobrudził, nie żywą krwią, ale jakby koloru lekko brunatnego , jakbym przyłożyła papier do rozlanego płynu. Moje pytanie czy to jeszcze jakaś wydzielina bądź ropa? Czy to plamka kału? Na papierze Nie wyglądało to jak kupa, ale jakaś dziwna bura mieszanka ....Przed operacja bardzo bałam się powikłania jakim jest nietrzymanie kału.....Dodam, żee operacja przeszła planowo, a ja nie miałam przez te parę dni po żadnych problemów z wypróżnieniem, czy tym aby zdążyć do łazienki .

{[ advice.title ]}

{[ advice.question ]}

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.