Zmiany skórne Naczyniowe

Witam.Od około 3 lat powrócił problem postepujących zmian skórnych naczyniowych.Nie było by problemu gdyby nie to że towarzyszą tym objawą inne dolegliwości i schorzenia Około 10 lat temu te zmiany przyniosły w finale sarkoidoze płucną(po sterydoterapii encortonem nastąpił regres i nawet cofnięcie -"trwałych"zmian skórnych!. Tym razem sprawa nie jest jasna ponieważ od 3 lat postępują ponownie ale również z objawami zmęczenia notorycznego ,nudności , spadku wydajności , osłabienia oraz dziwnych objawów rotacyjnie powracających (przypominających borelioze ) bardzo częstym jest przegrzewanie organizmu oraz skurcze mięśni i odrętwienia -gwałtowny spadek poziomu 25 OH D -do 10 (wzrost aktualnie do 43 po zażywaniu wet.D3+K2).Objawy neurologiczne poskutkowały szpitalem a tam stwierdzono:Tężyczka ,zespół cieśni w prawej dłoni ,wysoki poziom enzymy konwertującego-na poziomie 11.Doszedł do tego stan zapalny układu pokarmowego po Gastroskopii. Wiele niewiadomych i żadnego leczenia .Pod stała opieką:Endokrynolog,Alergologa ,Reumatolog,Gastroenterologa ,Chir.Naczyniowy na razie nie ponieważ stwierdził ze te zmiany wyglądają jak naczyniowe ale nie są od tego.(W starych wynikach z Akademii Medycznej gdy miałem sarkoidoze płucną -było USG serca i było napisane:patologiczny lewogram ,powiekszenie lewego przedsionka oraz "błędne EKG"? Jest to problematyczne i czy może w jakimś kierunku mógłbym pójść co by ewentualnie pan Doktor radził ?

dr n. med. Maciej Świtoński

Mogę tylko uspokoić Pana, że niewielkiego stopnia zapalenia żołądka, gdy brak jest metaplazji jelitowej, nie identyfikuje się zakażenia helicobacter pylori, nie stwierdzono zaniku nabłonka a makroskopowo wygląd błony śluzowej nie wykazuje zmian, to nie ma wskazań do stosowania inhibitorów pompy protonowej. Pozostałe dolegliwości są mało specyficzne. Pozostaje Pan pod opieką wielu specjalistów. Nie rozpoznają oni w chwili obecnej żadnej jednostki chorobowej. Pozostaje obserwacja. Z pewnością nie znajduje się Pan aktualnie w stanie postępującej ciężkiej choroby (rozumiem, że boreliozę wykluczono). Sporo świadczy o (być może) obniżonym nastroju i borykaniem się z zaburzeniami neurotransmisji o typie depresji. Proszę skonsultować się dla wszelkiej pewności i spokoju z psychiatrą pod kontem somatyzacji objawów depresji.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3118 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.