WYNIK BADANIA

Witam. Z powodu bólów w klatce piersiowej i nadciśnienia tętniczego wykonano TK serca. Całkowity wskaźnik calcium dcore 43,0 niewielkie uwapnienia tętnic wieńcowych. Ale zaznaczono że uwidoczniono guzki schomoria w zakresie blasze granicznych trzonow kręgów piersiowych. Zmiany zwyrodnienie odc Th kręgosłupa. Czy jest możliwe aby bóle w kl piersiowej były identyczne np zawał serca?

dr n. med. Maciej Świtoński

Oczywiście symptomatologia zawału mięśnia sercowego i dolegliwości bólowych zlokalizowanych w ŚCIANIE klatki piersiowej różnią się od siebie. Niezbyt dokładnie rozumiem Pana / Pani pytanie. Nie mniej proszę zgłosić się do lekarza POZ, który doprecyzuje wywiad chorobowy i da odpowiednie zalecenia.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3463 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.