wyciek z rany operacyjnej

Witam. Tydxien temu miałam operacje przepukliny pępkowej. Jednak z rany pooperacyjnej cieknal mi plyn zolty później kremowy.okazalo soe ze to zakazeni.nie mam goraczki.Po interwencji chirurga ściągnięto mi kilka szwów i kazano pryskać octeniseptem i robic oklady z riwanolu. Jednak gdy wrócił od lekarz wczoraj jak zmieniam opatrunki to jest krew jest jej w miare dużo bo przeciekają przez plastry. Czy to normalne proszę o szybka odpowiedz.

dr n. med. Maciej Świtoński

Nie widzę rany, więc odpowiedź nie może być precyzyjna. Nie mniej po pierwsze: z rivanolem można sobie darować. To środek już nie używany w nowoczesnej chirurgii. Octenisept - tak. Po zabiegu operacyjnym może dojść do zakażenia rany pooperacyjnej, lub do powstania krwiaka w ranie pooperacyjnej. Jednak w takiej sytuacji rana musi być nadzorowana przez lekarza w poradni chirurgicznej. Na tym etapie leczenie polegać będzie na pielęgnacji tejże rany pooperacyjnej. Proszę ponownie zgłosić się do poradni chirurgicznej w celu oceny aktualnego stanu miejscowego. Opatrunki proszę zmieniać w zależności od potrzeby. Jeśli opatrunek będzie przesiąknięty krwią, to trzeba go wymienić. Fundamentem jest nadzór chirurga, do pełnego zagojenia rany pooperacyjnej.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3118 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.