torbiel jajnika prawego

dzien dobry, niedawno stwierdzono u mnie torbiel jajnika prawego ok. 3cm, lekarz kazal mi zazywac prowere 5mg przez 5 dni, po odstawieniu tego leku poczulam silny bol po prawej stronie, ktory trwal przez 2 dni, nastepnie wystapil okres, po 2 dniach po miesiaczce znowyu od kilku dni odczuwam bol po prawej stronie i mam plamienia,za 3 dni mam znowu zazywac przez 5 dni provere,nie wiem co robic a wizyte u mojego lekarza mam dopiero za dwa tygodnie, moze pan mi cos poradzi. torbiele na jajniku bardzo czesto mi sie odnawiaja, szczegolnie na prawym jajniku. pozdrawiam.

dr n. med. Piotr Siwek

Myślę, że opisała Pani swój problem bardzo fragmentarycznie. Na podstawie tak skąpych danych nie można stawiać diagnozy, ale myślę, że chodzi tu o zwykłe torbiele czynnościowe (nic groźnego). Przedstawiony przez Panią schemat przyjmowania Provery jest dla mnie absolutnie niejasny. Myśle , że zalecono ją przyjmować w 2-giej fazie cyklu miesiączkowego. Alternatywą byłoby stosowanie hormonalnej antykoncepcji, ale to zależy od Pani planów prokreacyjnych. Ciąża też byłaby dobrym rozwiązaniem ...

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4773 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.