Toksoplazmoza w ciazy

Witam. Proszę o pomoc . Jestem w 7 tyg ciazy. Dziś odebrałam wyniki na toksoplazmoza. Igg jesi ujemne wynosi 0,10 Igm dodatnie 0,140. Nie wiem co myśleć o tym wyniku ? Co on może oznaczać? Już się trochę naczytalam i przerazailam. Tym bardziej że mam w domu kota, fakt że jest w ogóle nie wychodzący, zadbany i badany ale jak domownik, tzn wchodzi do łóżka itd. W moim życiu w zasadzie od zawsze były koty. W 4 tyg ciazy (Jeszcze o niej nie wiedziałam) byłam przeziębiona, bolało mnie gardło , miałam katar i kaszel .czy możliwe że były to objawy toksoplazmozy A nie przeziębienie? Nadal odczuwam bóle brzucha lekkie klucie , którym lekarz kazał się nie przejmować . Kolejna wizytę mam za tydz . Bardzo się boje o moje dziecko.

dr n. med. Piotr Siwek

... i wtedy zostanie prawdopodobnie zlecony test na awidność, czyli pogłębienie diagnostyki. Na razie nie ma powodów do dramatyzowania.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4738 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.