Szyjka macicy

Dzień dobry, obserwuję swoją szyjkę macicy już od roku. I w tym cyklu zauważyłam, że przez cały czas podczas miesiączki była ona wysoko i miękka. Jestem już po miesiączce 4 dni a szyjka nadal jest wysoko, tylko że już twarda i zamknięta. Co to może oznaczać? Ciążę wykluczyłam, iż beta HCG wyniosła <0,1. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

dr n. med. Maciej Świtoński

Musicie Państwo zwracać uwagę na specjalności lekarzy do których kierujecie swoje pytania. To przyspieszy odpowiedź od właściwego lekarza. Co oczywiste, pytanie o narząd rodny u kobiety powinno być skierowane do ginekologa a nie do chirurga. Jednak mogą już odpowiedzieć w następujący sposób: musi Panią zbadać ginekolog. Sam subiektywny opis szyjki macicy nic nie daje. Na tej podstawie nie można i nie wolno udzielać ostatecznych odpowiedzi. Jedynie ginekolog po przeprowadzeniu rzetelnego wywiadu lekarskiego oraz po zbadaniu chorej może ustalić rozpoznanie i zaproponować leczenie, lub obserwację. Zatem jedyny kierunek, to wizyta w gabinecie ginekologicznym.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3121 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.