Staw biodrowy

Witam. Mam pytanie dotyczące stawu biodrowego, prawego. Otóż opis rezonansu tak w skrócie wykazał podchrzesne torbiele i nadżerki brzezne z osteosklerotyczna ubogosygnalowa otoczka, widoczne są w panewce stawowej prawego stawu biodrowego, głównie w przedziale przysrodkowym. Obraz przewlekłych zmian zapalnych w przebiegu degeneracji prawego stawu biodrowego, najpewniej jako wynik odległych powikłań dysplazji rozwojowej. W skrócie opis rezonansu. Proszę o jakiś znak co dalej będzie ze mną. Mam 24 lata

dr n. med. Maciej Świtoński

Dolegliwości związane z postępującymi zmianami zwyrodnieniowymi stawu biodrowego początkowo będzie można ograniczać poprzez leczenie rehabilitacyjne. O ile w pewnym momencie ruchomość w stawie będzie się ograniczać może dojść do sytuacji, że konieczna będzie implantacja endoprotezy stawu. Jednak precyzyjnych i indywidualnie dedykowanych zaleceń powinien spodziewać się Pan od swojego ortopedy. Proszę pozostawać pod kontrolą poradni ortopedycznej. Każdy chory jest inny i inna jest jego historia choroby. Zatem tylko leczący Pana ortopeda jest jedynym lekarzem mogącym nakreślić ewentualną prawdopodobną przyszłość związaną z chorobą pańskiego stawu biodrowego.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3118 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.