Stan po operacji tarczycy

Jestem 8 dzień po całkowitym usunieciu tarczycy....zauwazylam duże zgrubienie,uwidocznione na zewnatrz na końcówce blizny,w miejscu gxie byl założony dren.Czy taka zmiana jest normalna i czy zniknie,,czy trzeba ufać sie do lekarza ?

dr n. med. Maciej Świtoński

Trudno się odnieść do takiego opisu. "Zgrubienie" może być czymś zupełnie łagodnym i nieznaczącym jeśli chodzi o ostateczne zagojenie rany pooperacyjnej, ale równie dobrze może to być np. krwiak w loży po usuniętej tarczycy. Zatem wątpliwości może rozwiać jedynie chirurg, który Panią zbada. W razie dalszych niejasności zleci on wykonanie USG podejrzanego miejsca. Proszę udać się do Poradni Chirurgicznej w której otrzyma Pani stosowną pomoc i radę.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3209 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.