Serdecznie prosze o interpretacje opisu rtg kolano lewe meżczyzna 59l

Zwyrodnienia kostne kolana w postaci przebudowy sklerotycznej warstw podchrzęstnych kłykci udowych i piszczeli głównie po stronie przyśrodkowej.W zakresie pow. stawowej kłykci k. udowej poliformiczne ubytki korowe. Zwyrodnienia powierzchni stawowej rzepki w postaci sklerotycznej przebudowy i towarzyszące osteofity.Tendencja do koślawienia kolana. 3 lata temu mialem skrecenie kolana/ lewe/ 1,5 roku temu artroskopie..

dr n. med. Maciej Świtoński

Cóż mam powiedzieć: obraz zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego. W zależności od stopnia nasilenia dolegliwości będzie dobrany rodzaj leczenia. Od leczenia rehabilitacyjnego do implantacji protezy stawu. O wszystkim musi zadecydować ortopeda. Proszę się udać do Poradni Ortopedycznej w której przeprowadzone będzie dokładne badanie podmiotowe i przedmiotowe. Dopiero połączenie objawów podmiotowych i przedmiotowych z badaniami obrazowymi pozwoli na wybór właściwej metody leczenia.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3395 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.