regularność miesiączek

Czy torbiel jajnika może wpływać na regularność miesiączek? Niedawno dostałam miesiączki w odstępnie 2 tygodni (27 listopad i 11 grudzień). Poszłam do ginekologa, który znalazł torbiel jajnika 5 cm. Kolejna miesiączka była 6 stycznia a więc w terminie. Dzisiaj mam 29 dzień cyklu i miesiączki nie widać. Nawet nie czuję tego, że się zbliża a zawsze 1-2 dni wcześniej lekko plamiłam. Nic mnie nie boli. Ciąża nie jest możliwa.

dr n. med. Piotr Siwek

Inaczej: torbiel jajnika i nieregularne miesiączki mogą byc spowodowane tymi samymi zaburzeniami hormonalnymi, więc są ze sobą powiązane. Zdecydowanie wymaga to diagnostyki i leczenia.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4775 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.