Rana po ściągnięciu jądra

Dzień dobry ,syn tydzień temu miał operację ściągnięcia jądra i pięć dni po zabiegu z rany wydostaje się krwisto-bexbarwna ciecz i trochę w tym miejscu jest zaczerwienienie , czy coś się dzieje?

dr n. med. Maciej Świtoński

Nie wiem. Bez badania chorego nie można dać odpowiedzi na pytanie: czy coś się dzieje? Wyciek treści surowiczej podbarwionej krwią z rany pooperacyjnej nie jest rzeczą nadzwyczajnie rzadką. Nie mniej nie wiem jaka jest ilość wydostającej się z rany pooperacyjnej wspomnianej w liście treści surowiczej. Czy zaczerwienienie jest rozległe? Czy obejmuje całą ranę, czy tylko jej część? Czy dziecko gorączkuje? Czy nadal utrzymuje się bolesność w operowanym miejscu? Jest jeszcze wiele pytań, również pozawerbalnych. Jeśli jest Pani zaniepokojona, to mając na uwadze, że jest dziś piątek godzina 13:01 i do poradni chirurgii dziecięcej już się Pani nie zarejestruje, powinna Pani udać się po prostu do SOR szpitala w którym dziecko było operowane. Dyżurny chirurg dziecięcy zbada syna i da stosowne zalecenia.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3315 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.