PŻW poszerzony

co oznacza PŻW znacznie poszerzony o nierównych ścianach do 36 mm rok temu tego nie było ( jestem 10 lat poCA - rak sutka i wszystko byo ok ) bardzo się martwię mam 72 lata - wizytę w Centrum Onkologii w Warszawie na Ursynowie mam w poniedziałek ale umieram ze strachu

dr n. med. Maciej Świtoński

W jakim badaniu wykryto tę zmianę? W ECPW, czy w zwykłym USG, a może w KT jamy brzusznej, lub cholangio KT / cholangio MRI? Czy jeśli było to USG jamy brzusznej, to wykonano je jako rutynowe badanie w nadzorze onkologicznym po raku piersi? Czy ma Pani zażółcenie skóry i błon śluzowych (np. spojówek)? Bez wątpienia wymaga to doprecyzowania rozpoznania. Badanie trzeba interpretować z całym obrazem chorobowym chorego. Na tym etapie mojej wiedzy o Pani nie mogę nic więcej powiedzieć, poza tym, że sprawa wymaga szczególnej uwagi!

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3209 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.