Proszę o wyjasnienie

Dzień dobry. Dzisiaj miałem gastroskopię. Opis badania: Przełyk prawidlowy. Wpust poszerzony, bez zmian zapalnych. W żołądku na czczo treść śluzową czysta. Błona śluzową dna żołądka, trzonu prawidłowa. W antrum, tuż przed odźwiernikiem zlokalizowano płaskie owrzodzenie w części pokryte hematyna( pobrano wycinki). Odźwiernik drożny. Opuszka dwunastnicy kształtna o prawidłowej błonie śluzowej. Test ureazowy pozytywny. Proszę o wyjaśnienie Z góry dziękuję i pozdrawiam

dr n. med. Maciej Świtoński

Rozpoznano owrzodzenie w części przedodźwiernikowej żołądka z brzegów którego pobrano wycinki do badania histopatologicznego. Trzeba pamiętać aby te wycinki odebrać z pracowni endoskopowej i okazać lekarzowi w trakcie wizyty kontrolnej. Test ureazowy pozwala na wykrycie patogenu nazywanego helicobacter pylori. Lekarz włączy leki w celu jego eradykacji. Ponadto należy przyjmować leki z grupy blokerów pompy protonowej. Powinna Pani pozostawać pod kontrolą Poradni Gastroenterologicznej.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3476 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.