Problem z nogą

Witam mam problem z nogą juz od długi miesięcy .Jestem tak zmęczona tą całą sytuacją ze juz nie wiem co mam robić .W Maju rok temu zaczęło mnie boleć kolano zrobiłam przeswietlenie oraz usg ale nic w nim nie było .Lekarz stwierdził że to jest konduzja taka jaką mają sportowcy .Wypisał mi leki leki się skończyły a problem z nogą nadal był .Jestem w Angli wiec puzniej poszłam juz do Gp tutejszego lekarza .Który wypisal mi leki ale one nie pomagały .Jestem chora na stwardnienie rozsiane wiec stwierdzil ze to jest symtom ale to nie jest to .Dostałam poem kolejne i kolejne i kolejne leki i tak wkolko żadne nie pomagały .Skierował mnie na skan kręgosłupa ze problem jest w pleach tłumacze ze plecy mnie nie bolą tylko kolano .Oczywiście puzniej juz mnie bolała pieta i stopa w piszczelu. Pisac i pisać mogę na chwile obecna od paru miesięcy boli mnie cała noga .Jest to ból uciążliwy nie mogę spać w nocy utykam przy chodzeniu .A jak ustne to wykreca noge na prawo i lewo. Coś tam mi pulsuje i tak jakby sztywnieje. Wypusla mi dwa tygodnie kolebe leki co proszę żeby mnie wyslam na skan nogi całej albo do specjalisty .Testuje żołądek mam już straszny Po tych tabletkach wymiotowalam i miałam biegunkę przestałam brać .Nie chce mi się iść znowu do tego lekarza bo co on znowu mi da kolejne leki .Nie wiem co mam robić proszę o jaka kolwiek pomoc .Neurolog twierdzi ze to problem z nerwów jest.Dziękuję i pozdrawiam paulina

dr n. med. Maciej Świtoński

Nie badając Pani nie jestem w stanie dać oczekiwanej przez Panią precyzyjnej odpowiedzi. Wpływa na to wiele czynników. Dolegliwości mogą być spowodowane chorobą podstawową - związaną z postępującą wieloogniskową demielinizacją i rozpadem aksonów komórek nerwowych. Świadczyć o tym mogą dolegliwości o typie parestezji (pieczenie ból, pulsowanie, "wykręcanie" itp.). Może to być również konsekwencja zmian o typie dyskopatii w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Diagnostyką i leczeniem powinien zająć się neurolog. Leczenie i diagnostyka na poziomie GP jest mało skuteczna. Powinna Pani być pod permanentną kontrolą neurologiczną w rekomendowanym ośrodku. Jeśli nie jest w stanie prowadzić nadzoru neurologicznego w GB, to pozostaje powrót do Polski, gdyż inaczej nie będzie mogła Pani kontrolować we właściwy sposób swojej choroby.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3493 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.