Powtórka cytologii

Dzień dobry, panie Doktorze miałam cytologię, gdzie wyszła mi grupa 3a, miałam powtórzyć badanie po 3 miesiącach i tak zrobiłam. Dziś dostałam wynik, że moja próbka została uszkodzona podczas transportu (cytologia płynna) i zostałam poinformowana przez pielęgniarkę, że dopiero mogę ją powtorzyc za 3 miesiące. Czy to prawda? Nie mogę zrobić w przeciągu tygodnia? Niepokoję się, że to się trochę przeciąga w czasie. Powtórkę cytologii robiłam 21 grudnia 2018 roku. Dziękuję Martyna

dr n. med. Piotr Siwek

Muszę przyznać, że jestem zdumiony. Nie mam pojęcia skąd taka odpowiedź. Nie widzę powodu dla którego nie można by powtórzyć wymazu natychmiast !

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4714 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.