Porada

Witam serdecznie Moje objawy to- stały codzienny ból karku, mam wrażenie że przez cały czas mam coś ciężkiego na nim. Ból prawej ręki. Prawego kciuka. Jest sztywny i bolacy. Lewy też. Prawa ręka boli mnie od szyi po ramieniu. I nie mogę ją przekręcić do wewnątrz np przy zapisaniu stanika czy zdejmowania koszulki odczuwam ból. Także gdy leżę z ręką do góry to taki mam ból ze juz jej nie opuszcze na dół, tylko lewą ręką musze sobie pomóc aby ją opuścić. Dretwieja mi obie ręce. Boli mnie szyja przy skrócie w lewo. Bardziej ból jest , niż przy skrócie w prawo. Ból straszny gdy odchyle głowę do tyłu. Wtedy nogi robia mi się słabe. Plecy bolą mnie bardzo. Nie mogę leżeć na plecach. Stać dłużej. Siedzieć. A teraz przedstawię opis rezonansu - na poziomie C4-C5 obecność pośrodkowej zbaczajacej na stronę prawą wypukliny km która uciska na worek oponowy i zwęża nieznacznie prawy zachylek boczny kanału kręgowego. Na poziomie C5-C6 obecność dużej symetrycznej szerokopodstawnej wypukliny km która uciska na worek oponowy, modeluje rdzen kregowy, zwęża oba zachylki boczne kanału kręgowego i oba otwory międzykręgowe na tym poziomie. Wypuklina przylega do obu korzeni nerwowych C6. Na poziomie C6 c7 obecność prawo bocznej wypukliny krążka między kręgowego która wypełnia prawy otwór międzykregowy i uciska na prawy korzeń nerwowy C7. Rezonans jest z przed 4 lat. Ale nie byłam u neurochirurga tylko u neurologa. Wizytę mam dopiero w czerwcu. Proszę odpowiedzieć czy jest źle? Jestem po zabiegach po pięć dziennie ( tens laser oklady borowinowe magnetronik jonoforeza ) ale nie pomagają. Pozdrawiam serdecznie. Aga

dr n. med. Maciej Świtoński

Z opisem oraz z zapisem na CD przytoczonego badania proszę udać się do neurochirurga. Po zbadaniu pani podejmie on decyzję, czy wykonać nowy MRI. Jeśli zaistnieją wskazania do leczenia operacyjnego, to z pewnością rezonans trzeba będzie powtórzyć.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3152 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.