płyn z rany

4 miesiace temu mialam operację nogi. założono mi 20 szwów. do tej pory rana sie nie goi tylko puchnie, nie zrasta sie i leci juz z 4 punktów ropa czy plyn żółty. wyciskam to codziennie bo wtedy mnie boli. ale po kipku godzinach jest tego wiecej wiecej. stosowalam antybiotyki, masi, płyny i nic nie pomaga. kilkukrotne wizyty u lekarza nic nie wnosza. operacja bypa po.mnogim zlamaniu podudzia i stawu skokowego. Co mam zrobic? ból jest ogromny, od 5 miesiecy caly czas tabletki przeciwbolowe skudexa, diclac.

dr n. med. Maciej Świtoński

W sytuacji długo niegojącej się rany po otwartym złamaniu kości trzeba brać pod uwagę przetokę kostną powstałą w wyniku zakażenia kości. Treść ropna wypływa przez ujścia skórne. Przetoka jest zasilana przez zakażoną kość. Leczeniem tego typu przetok zajmują się ortopedzi.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3395 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.