OPIS BADANIA USG

Mam 50 lat, wykonałem badanie USG lewego kolana z powodu bólów w czasie chodzenia, nocne bóle, przy wstawaniu z krzesła lub np klękania. Z powodu odległej wizyty kontrolnej u ortopedy , proszę o wyjaśnienie mi opis badania, czy jest sie czym martwić ? Opis badania: Zachyłek nadrzepkowy ze śladem płynu o cechach gęstego, błona maziowa bez cech pogrubienia. Ścięgno mięśnia czworogłowego uda na zarysie rzepkowym z echami o cechach zwłóknień, po za tym o zachowanej ciągłości i odpowiedniej strukturze echowej. Więzadło poboczne boczne niejednorodne, uwypuklające się poza zarys szpary stawowej. Więzadło poboczne przyśrodkowe w części głębokiej niejednorodne, podobnie jak obwodowe zarysy łąkotki przyśrodkowej. Okolica stopki gęsiej bez widocznych zmian. Dół podkolanowy wolny od patologicznych ech. na dostepnych fragmentach zarysów powierzchni stawowych zaznaczone zwyrodnienia, w dostępnych obszarach kłykci udowej zarys chrząstki stawowej dyskretnie nie równy.

dr n. med. Maciej Świtoński

Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe. Raczej leczenie rehabilitacyjne. Jednak decyzja dopiero po zbadaniu przez orropedę.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3118 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.