Operacja wyrostka

Dzisiaj mija równy tydzień po operacji. Była wykonywana metoda laparoskopowa lecz w trakcie lekarz zdecydował się na otwarcie. Martwią mnie dwie rzeczy: gdy mam pusty pęcherz boli mnie i ciężko jest mi się wyprostować jak również chodzić w prostej pozycji, odczuwam przy tym ból, lecz gdy jest pełny mogę normalnie się wyprostować i chodzić. Druga sprawa to w nocy, zawsze w nocy, budzę się i mam wzdęcia i takie przelewanie się w brzuchu.

dr n. med. Maciej Świtoński

Wczesny okres pooperacyjny może nieść za sobą podobne dolegliwości. Niepokój będzie budzić wysoka temperatura, zatrzymanie gazów i stolca, lub cechy zakażenia rany pooperacyjnej. Opisane problemy są normalnym zjawiskiem towarzyszącym okresowi pooperacyjnemu po leczeniu ostrych schorzeń jamy brzusznej. W celu obiektywizacji dolegliwości proszę zgłosić się do Poradni Chirurgicznej

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3466 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.