Operacja kręgosłupa

Witam. Dwa miesiące temu miałam wypadek samochodowy. Przeszłam już dwie operacje wstawienia śrub do kręgosłupa lędźwiowego l2 i l4. L3 jest złamanie wybuchowym przesuniętym o 5.8 mm dlatego będę miała wstawiany implant. Oprócz tego miałam pękniętą miednicę w kilku miejscach oraz panewke biodrową (dwie śruby) oraz żebra od 4 do 12. Moje pytanie brzmi, kiedy po operacji stanę na nogi i będę mogła chodzić?

dr n. med. Maciej Świtoński

Nie ma standardu wg którego można odpowiedzieć we właściwy sposób na tak postawione pytanie. Prognoza rehabilitacji i jej długości będzie możliwa dopiero po zakończeniu leczenia okołooperacyjnego - właściwy proces gojenia pooperacyjnego miejsca operowanego oraz całego organizmu. Pytanie tej treści proszę zatem zadać neurochirurgowi po zabiegu operacyjnym.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3476 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.