Odnerwienie stawow

Witam serdecznie Mecze się z bólem pleców od kilku lat. W lewej ręce łokieć tenisisty, w prawej ból w stawie ramiennym przy odwodzeniu. Tydzień temu miałam pod kontrolą RTG chemiczne odnerwienie stawów kręgosłupa piersiowego Th4/5 th5/6 I podano zastrzyk z diprophosu 2 ml. Niestety ból nadal jest. Ciągły, tępy, stały, ból gdy leżę, chodzę, stoję, budzi że snu. Ból karku, zawroty i drętwienie rąk. Przytoczę opis rezonansu. Jakie leczenie skoro odnerwienie nie podziałalo? Tak się cieszyłam, że ból minie. Opis-Na poziomie c6/7drobna centralną przepukline o wymiarach ok 3*8*7 mm. Zmianom towarzyszą krawedziowe osteofity blaszek granicznych trzonow, największe na poziomie c5/6 oraz zagubienia więzadeł żółtych Max do 3mm. Stwierdza się następujące stenozy na poziomie c4/c5 worek oponowy AP =10mm. C5/c6 worek oponowy AP =11 mm, oba otwory mk =3mm. C6/c7 worek oponowy AP =10mm.. Kręgosłup piersiowym Na poziomie th9/10 po stronie prawej boczną przepukline o wymiarach ok 3*10*13mm, która powoduje niewielkie zwężenie prawnego zachylka bocznego do ok 3mm z prawdopodobnym uciskiem korzeni przednich. Na poziome th8/th9 , po stronie lewej również boczna lub drobniejsza przepuklina bez istotnej stenozy. Na poziome th11/th12 centralną plaska wypuklina nie powodująca istotnego zwężenia. W trzonie th2 naczyniak 10mm, podobny w trzonie Th4, a w trzonie L1 5mm. Sygnał rdzenia kręgowego prawidłowe.

dr n. med. Maciej Świtoński

Musi Pan pozostawać pod nadzorem neurochirurga. Tylko tyle mogę doradzić, jako chirurg nie leczący schorzeń układu nerwowego

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3474 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.