Odbyt

Witam. Jest to dosc dziwna i stresująca sytuacja mianowicie nakrętka od kleju utknęła mi w odbycie co mam z tym zrobić. Proszę o pomoc

dr n. med. Maciej Świtoński

Przede wszystkim nakrętka wpadała z pewnością do bańki odbytnicy. Usunąć ją będzie mógł tylko chirurg i kto wie, czy nie w warunkach sali operacyjnej w krótkim znieczuleniu dożylnym, lub w znieczuleniu przewodowym podpajęczym jeśli zwykły manewr per rectum nie przyniesie spodziewanego efektu. Trzeba niezwłocznie udać się do SOR szpitala w którym znajduje się oddział / klinika chirurgii. Dłuższe utrzymywanie ciała obcego w odbytnicy może zakończyć się uszkodzeniem ściany odbytnicy. Nie wiem w jakim celu używał Pan / Pani tubki z pastą do zębów w tej okolicy. Jeśli w celach, których się domyślam, to jest to nauczka, że trzeba używać urządzeń specjalnie przystosowanych do domyślnych celów. Przypadkowe przedmioty mogą stać się przyczyną kalectwa.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3395 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.