Jakie mogą być powody odbijanie się po jedzeniu, po piciu?

Witam, jakie mogą być powody odbijanie się po jedzeniu, po piciu, jest to raczej takie odbicie ciche wewnątrz, cały czas się odbija.. Kiedyś przyjmowała leki zobojętniające kwas żołądkowy ale już od pół roku nie przyjmuje, żadnych innych dolegliwości nie mam, czasami zgaga, ale rzadko.. Tabletki zostały mi przypisane osłonowo na żołądek, brałam je 5 tygodni, w trakcie brania tych leków zaczęły mi się odbijania i tak do tej pory chociaż już tyle czasu ich nie biorę. Jaki może być powód tego odbijania?

dr n. med. Maciej Świtoński

Najczęściej przyczyną jest połknięte w trakcie posiłku powietrze. Jeśli w gastroskopii nie stwierdzono patologii, trzeba zwrócić uwagę na sposób jedzenia. Spożywać posiłki należy powoli, małymi kęsami.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3476 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.