Niegojąca się rana

Witam, od lutego tego roku mam niewielką ranę, która się nie goi i cały czas ropieje. W 2018 roku miałam operacje na skoliozę i wstawiony pręt. Wydawało się, że operacja przeszła pomyślnie, wszystko się zagoiło. W grudniu tego roku zaczęłam odczuwać ból w pewnym miejscu na plecach i ten „guzek” zaczął się powiększać. Po miesiącu to pękło, udałam się do szpitala, gdzie mi to nacięto. Chodziłam regularnie na zmianę opatrunku, a rana dalej się nie goiła. Skierowano mnie do komory hiperbarycznej i to również nie przyniosło efektów. Chciałabym prosić o radę, może ktoś miał podobny przypadek do mojego. Wyniki posiewu są ujemne, a lekarze mówią, że raczej będzie trzeba wyjąć pręt, bo to prawdopodobnie od niego pojawiło się zakażenie.

dr n. med. Maciej Świtoński

Tak najprawdopodobniej jest. Powstała przetoka pomiędzy ciałem obcym a skórą. Nie dojdzie do zagojenia się przetoki, póki nie będzie usunięte ciało obce. Zatem operator będzie musiał w końcu podjąć decyzję o reoperacji.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3493 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.