Naczyniak śródkostny w kręgu kręgosłupa

Witam, panie Doktorze, po przeprowadzonym badaniu MR stwierdzono u mnie zmiany dyskopatyczne kręgosłupa piersiowego Th7/8 i Th10/11 w postaci małych wypuklin lub protruzji,które dyskretnie modelują rdzeń kręgowy - w trzonie kręgu Th11 naczyniak śródkostny wielkości 13 mm. W segmentach kręgosłupa lędźwowego od L3/4 do L5/S1 zmiany dyskopatyczne o charakterze okrężnych wypuklin powodujących umiarkowane stenozy otworowe L4/5 i niewielkie stenozy otworowe L3/4 i L5/S1.W nocy bardzo bolą mnie plecy,sztywnieją mi nogi, budzę się z bólu i odrętwienia,leki przeciwbólowe nie pomagają, czy takie zmiany mogą powodować aż taki ból? Czy ten naczyniak w dodatkowo zmienionych chorobowo kręgach nie stwarza dodatkowego zagrożenia pęknięcia kręgosłupa? Neurolog zlecił rehabilitację (dopiero na listopad-terminy) a mnie coraz bardziej bolą plecy, doszły stany omdlenia, słabości w lewej nodze i ból w klatce piersiowej. Proszę Pana Doktora o poradę co w takiej sytuacji robić gdyż ból się nasila i dochodzą inne niepokojące mnie objawy.

dr n. med. Maciej Świtoński

Nie widząc badania obrazowego nie mogę odnieść się do ryzyka złamania patologicznego (mało prawdopodobne). Proszę wypełnić zalecenia lekarza, który Panią leczy.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3463 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.