MR kręgosłup szyjny z kontrastem

Witam proszę bardzo o interpretację wyniku i poradę, za co z góry serdecznie dziękuję. W kanale kręgowym na poziomie c1 po str.prawej widoczne ognisko 4/4/10mm o niejednorodnym,podwyższonym sygnale w obrazachT2zal i STIR, izointensywne w obrazach T1 silnie wzmacnia się po podaniu kontrastu wydaje się być położona na przebiegu prawej t.kręgowej-tętniak?oponiak?.Kanał kręgowy na poziomie C4-C6 w części przedniej zwężony.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci dehydratacji i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego c5/6,c6/7.Osteofitoza krawędziowa na przednich i tylnych powierzchniach trzonów kręgowych C4-C7.Nadłamanie blaszek granicznych trzonów C6iC7 z odczynem podchrzęstnym. Towarzysząca osteofitozie krawędziowej prawoboczna przepuklina krążka m-k C4/5 ze zwężeniem prawego otworu m-k.Towarzysząca osteofitozie krawędziowej centralna wypuklina krążka m-k C5/6 lateralizująca na str. lewą z modelacją worka oponowego, redukcją rezerwy objętościowej kanału kręgowego, z obustronnym zwężeniem otworów m-k,w większym stopniu po str.prawej, z możliwością ucisku prawego korzenia nerwowego. Rdzeń szyjny bez zmian ogniskowych.

dr n. med. Maciej Świtoński

Musi Pani zgłosić się do poradni neurochirurgicznej. Dalsze postępowanie po ocenie neurologicznej. Jest podejrzenie oponiaka - guz łagodny. Trudno interpretować samo badanie dodatkowe bez pełnej wiedzy o chorym. Lekarzem, który pokieruje dalszym leczeniem będzie neurochirurg/neurolog.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3466 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.