MR głowy - torbiel

Ostatnio miałam robiony kontrolny MR głowy z powodu jakichś tam niegroźnych zmian. Po odebraniu wyników dowiedziałam się, że ze zmianami jest wszystko w porządku, nie zmieniają się, ale za to jest podejrzenie torbieli kieszonki Rathkiego - w zróżnicowaniu np. mikrogruczolaka. Chciałabym się dowiedzieć co się robi w takim przypadku, jakie badania są zlecane i jak się to kontroluje. Niestety muszę czekać 4 miesiące na wizytę u lekarza...

dr n. med. Maciej Świtoński

Wszystko zależy od wielkości zmiany i objawów z tym związanych. Należy pozostawać pod kontorlą neurologa/ neurochirurga. Badaniem nadzorującym wielkość tronieli jest MRI. Warto także ocenić pole widzenia, stąd wskazsna jest również wizyta u okulisty.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3395 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.