mięśniak macicy - torbiel jajnika

Dzień dobry panie doktorze, około jednego miesiąca temu udzielił mi Pan odpowiedzi na pytanie: Dzień dobry, proszę o poradę .Stwierdzono u mnie mięśniaka macicy-6,6x4x5,8.Mam 50 lat. Nie mam żadnych dolegliwości.Lekarz zalecił wizytę za 6 miesięcy .Zasugerował,że mięśniak nie będzie powiększał się,a istnieje możliwość,że ze zbliżającą się menopauzą może się zmniejszyć. Czy taka sytuacja jest możliwa? Odpowiedź pana doktora: Jak najbardziej tak. Uważam, że to bardzo właściwa decyzja Konsultacja u innego lekarza potwierdziła mięśniaka (D25) - 62x55; endometrium szerokości 11,4;jajnik lewy o wymiarach 32x23 o prawidłowej strukturze z pęcherzykiem ø20, jajnik prawy o wymiarach 54x42 z torbielą o wymiarach 45x36(D27). Czy mogłabym prosić o sugestie odnośnie dalszego postępowania.Czekać i obserwować czy poddać się operacji - usunięcie mięśniaka,jajnika i amputacja trzonu macicy?

dr n. med. Piotr Siwek

Nigdy, przenigdy nie można proponować leczenia jeżeli się pacjenta osobiście nie zbadało. Proszę więc nie oczekiwać ode mnie takiej decyzji. Musi to Pani zasugerować lekarz prowadzący, który zna Pania najlepiej.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4616 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.