Miesiąc po operacji stulejki

Dzień dobry, zwracam się z nurtującym mnie pytaniem, mianowicie, mniej więcej miesiąc temu miałem operację podcięcia wędzidełka i korekcji plastycznej napletka. Na ten moment pozostał mi jeszcze jeden szew na napletku. Jestem zaniepokojony, ponieważ minął już miesiąc od operacji, a ja tak jak napletka podczas wzwodu nie mogłem ściągnąć tak nadal nie mogę. Czy możliwe że jest jeszcze jakaś opuchlizna czy coś podobnego? Jeśli tak to ile jeszcze może to trwać? Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję. Pozdrawiam, Marcin K.

dr n. med. Maciej Świtoński

Nie mogę dać sensownej odpowiedzi, nie badając Pana. Nie widzę, jak goi się rana. Nie mam wiedzy o sposobie, w jaki została wykonana plastyka. Proszę udać się do lekarza, który przeprowadził operację. Tylko osobiste badanie pozwoli ocenić racjonalnie aktualny stan miejscowy. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Od blizny zaciskającej pierścień napletka powodujące jego ponowne zwężenie do źle gojącej się rany z utrzymującym się jej obrzękiem.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3209 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.