LSIL

Zrobiony wynik cytologii i wyszło LSIL. W poniedziałek szpital i bardzo się boję bo nawet nikt nie poinformował mnie co będę miała robione.Mam być nad czczo .Czy ewentualnie biorąc wycinek jest to w znieczuleniu? Jak długo trwa?Czy to RAK?

dr n. med. Maciej Świtoński

Badania dodatkowe zawsze interpretuje się indywidualnie dla danego chorego. Zatem LSIL to neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia w szyjce macicy. Jest zależna od zakażenia HPV. Uznawana jest za stan przedrakowy, który może samoistnie wycofać się. Może również ulec progresji. Ginekolodzy takie zmiany poddają obserwacji. Jestem chirurgiem i nie leczę chorób narządu rodnego. Z pewnością Pani ginekolog wyjaśni całą sprawę w zrozumiały dl niej sposób.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3315 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.