Krosta na języku

Mam krostę na czubku języka po prawej stronie. Nie boli mnie. Jest twarda i mocno wypukła. Po jej rozbabraniu po jakimś czasie odrosła większa. Na dolnej wardze, po lewej stronie mam też jakąś krostę. Nie jest tak wypukła jak ta na języku, ale z czasem jest coraz większa. Raz na jakiś czas udaje mi się ją wycisnąć i przez parę dni jest spokój. Wycieka z niej tylko krew. Nie wiem czy są one ze sobą powiązane. Co to jest i jak z tym walczyć? Z góry dziękuję za pomoc.

dr n. med. Maciej Świtoński

Walczyć będzie można po postawieniu prawidłowego rozpoznania. W tym celu konieczne jest badanie laryngologiczne. W tym celu należy udać się do poradni laryngologicznej. Jeśli termin wizyty będzie faktycznie bardzo odległy, to w momencie pojawienia się zmiany w jamie ustnej proszę zgłosić się do izby przyjęć szpitala z dyżurnym laryngologiem.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3466 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.