krew w stolcu?

Czy obecność krwi w stolcu może powodować jego rudawe zabarwienie? Luźne są te rudawe ... 3 tyg temu skończyłam antybiotyk (dość często mam je zlecane); pobolewa mnie w podbrzuszu od czasu do czasu, głównie z lewej strony, mam trochę wzdęcia. Mam stwierdzone w kolonoskopii jelito drażliwe, miesiąc temu takimi- b. silnymi - bólami maskowało się zapalenie pęcherza... Nie bardzo więc wiem, czy kolejny raz jest to to samo, czy też powinnam jednak zaniepokoić się teraz?

dr n. med. Maciej Świtoński

Kiedy była wykonana ostatnia kolonoskopia? Jeśli więcej niż 5 lat temu, to w celu doprecyzowania rozpoznania powinno się powtórzyć badanie. Krew w stolcu ma z reguły zabarwienie wiśniowe, co świadczy o krwawieniu z dolnego odcinka przewodu pokarmowego , czyli z jelita cienkiego. lub grubego (spoza strefy odziaływania kwasu solnego, który konwertuje hemoglobinę do czarnej hematyny). Problem można rozstrzygnąć podczas wizyty u gastroenterologa.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3121 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.