Krew w małe utajona

Czy mozliwe ze dodatni wynik badania na krew utajona jest fałszywy jeśli robiłam go tuz po okresie ?(miałam jeszcze leciutkie plamienie)Wydaje mi sie ze krew nie dostała sie do próbki (używam tamponow). Co robić? Powtórzyć badanie czy juz sie bać? Badanie zlecono ze względu na niejasne przyczynowo kolkowe bole brzucha. Usg i tk w porządku.

dr n. med. Maciej Świtoński

Bez paniki. Można powtórzyć badanie. Nie wiem ile Pani ma lat. Nie mniej w przypadku dodatniego testu na obecność krwi utajonej w stolcu, kolejnym krokiem jest kolonoskopia. Epizody „kolkowych” dolegliwości bólowych jamy brzusznej nie są objawem alarmowym. Tak więc proszę do sprawy podchodzić z dużą rezerwą. Kolonoskopię można spokojnie wykonać w trybie planowym.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3447 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.