Kolposkopia tradycyjna czy videokolpodkopia / kontynuacja

Panie doktorze bardzo serdecznie dziękuję za opinie .. ja obecnie uczęszczam do lekarza, który posługuje sie videokolposkope, wcześniej kilka miesięcy temu byłam u lekarza, który wykonywał badanie tradycyjnym sprzętem hmm i badanie nieco się różni , głównie tym że podczas pierwszego badania lekarz nie wykrył endometriozy szyjki macicy, a lekarz na videokolposkopie od razu dostrzegł zmiany tego rodzaju ( miewam typowe dolegliwości ). Nie wiem co mam o tym myśleć. Wynik Ascus, stan zapalny - czy to może być efekt tej endometriozy? Czy te ogniska mogą doprowadzać do stanów zapalnych i stąd taki wynik ? Dodam, że miałam usuwaną nadżerkę .. Czekam obecnie też na wynik testu na hpv .. gdyby nie odległość już dawno byłabym u pana doktora na wizycie ( jestem ze Słupska ) .. pozdrawiam bardzo serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedz

dr n. med. Piotr Siwek

Oprócz typu aparatu na prawidłowość wyniku ma wpływ doświadczenie badającego i trafność oceny obrazu. Uzyskane wyniki mogą mieć związek (przynajmniej częściowy) z endometriozą.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4775 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.