kolor kału

Czy ciemnozielony (mchowy) kolor kału może oznaczać krwawienie? Kilka dni temu pojawił się silny ból żołądka (choroba wrzodowa daje czasem o sobie znać). Zastosowałem IPP, Venter, lekką dietę kaszkową, która nie uzasadnia takiej barwy. U lekarzy ostatnio bywam aż zbyt często z powodu innych dolegliwości (73 lata), więc bardzo proszę o odpowiedź tą drogą

dr n. med. Maciej Świtoński

Krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego (przełyk, żołądek, dwunastnica) jest sygnalizowanie wydalaniem kału koloru czarnego. Hemoglobina rozkładana przez wydzielany w żołądku kwas solny do hematyny barwi kał, który staje się smolisty. Zatem chodzi o kolor nie ciemny, ciemno brązowy, czy ciemno zielony. Jest to kolor czarny jak smoła.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3395 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.