Jelito grube

Dzień dobry, jestem 35 letnia kobietą i choruje na zjd. Moje jelito w ostatnich latach daje nieźle w kość, mam zaparcia mieszane z biegunkami, ale pisząc zaparcia to nie mam na myśli twardych zabitych stolcow, a stolec luźny, sluzowaty, z widocznymi niestrawionymi resztkami jedzenia i wydalany z ogromnym trudem i przerwami. W dodatku powstał u mnie ropień odbytu a wraz z nim przetoka. W związku z tym zrobiłam kolonoskopie. Obraz jelita grubego jest dobry, ale po lewej stronie jest więcej śluzu, a śluzówka odbytnicy jest nastrzyknieta. Z pobranego wycinka wynik taki: drobny wycinek błony śluzowej jelita grubego z naddojrzaloscia nabłonka powierzchniowego i niewielkim niecharakterystycznym odczynem limfoplazmocytarnym w blaszce właściwej. Krypty niepobudzone. Dysplazji nie ma. Ja wiem, że przez internet nie da się mnie zdiagnozować, ale chciałabym tylko zapytać co ten wynik oznacza? Czy powinnam pójść w kierunku nzj czy to po prostu jakieś zapalenie od przetoki? Ale moje objawy? Z góry serdecznie dziękuję za jakąkolwiek poradę. Pozdrawiam

dr n. med. Maciej Świtoński

Przetoka okołoodbytowa, która manifestuje się w pierwszej fazie powstaniem ropnia okołoodbytowego może być jednym z objawów choroby Crohna. Czy endoskopista dotarł do jelita krętego? Z pewnością powinna Pani rozpocząć diagnostykę i obserwację w kierunku choroby Crohna. Co oczywiste nie każdy ropień okołoodbytowy łączy się z nieswoistym zapaleniem jelit. Nie mniej mając rozpoznany już ropień okołoodbytowy nie lekceważyłbym go. Zatem proponuję zgłoszenie się do Poradni Gastroenterologicznej w celu pogłębienia dotychczasowej diagnostyki.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3395 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.