Interpretacja wyniku badabia

Panie Doktorze Proszę o interpretację wyniku badań przepływu krwi.Mam 74 lata, duży niedosłuch, osłabiony wzrok, osłabioną pamięć. "Przepływy w tt szyjnych w granicach normy, spektrum turbulentne, zwężenie opuszki obustronne. W tt kręgowych szyjnych szybkości w granicach normy,spektrum turbulentne. W tt mózgowych MCA R szybkości podwyższone, spektrum turbulentne, MCA L naczyń nie uwidoczniono. Z wyrazami szacunku K.P.

dr n. med. Maciej Świtoński

Interpretacja jest konsekwencją połączenia wyniku badania podmiotowego, przedmiotowego i badań dodatkowych. Opisano zwężenie opuszki tętnicy szyjnej wewnętrznej obustronnie ale przy prawidłowych przepływach. Zatem zwężenia te nie mają wpływu na hemodynamikę przepływu domózgowego krwi. W związku z tym nic do leczenia operacyjnego. Z opisu wynika, że tętnica środkowa mózgu lewa jest zamknięta. Tu o interpretację trzeba zapytać neurologa, który kierował Panią na to badanie.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3371 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.