Infekcja intymna

Czy infekcja intymna może pojawić się bez przyczyny? Nie byłam chora ani nawet przeziębiona. Nigdy nie uprawiałam seksu. Odczuwam dyskomfort i pieczenie. Zewnętrzne narządy płciowe są zaczerwienione i podrażnione. Brak zapachu. Rok temu miałam podobną sytuację. Pomógł itrax i jakieś tabletki dopochwowe (itrax brałam 4 dni w dawce po 2 tabletki 2 razy na dobę). Zostało mi 12 tabletek. Czy mogę go przyjąć (brałabym 3 dni w dawce po 2 tabletki 2 razy na dobę )?

dr n. med. Piotr Siwek

Z leków dostępnych bez recepty proponowałbym krem Clotrimazol, smarowanie cienką warstwą rano i wieczorem na umytą i osuszoną skórę.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4754 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.