Haluks i palec mlotkowaty

Witam. Mam pytanie a mianowicie czy jednocześnie można przeprowadzić 2 operacje gdyż mam halluksa i palec mlotkoaty jednej stopy. Ortopeda skierował mnie na zabieg mam umówiony termin ale się obawiam czy to w ogóle robić .Bardziej dokucza mi ten wygiety palec na ktorym to ciagle sa odgnioty i to najbardziej bym chciala zoperowac. Mam 68 lat lecze się na nadciśnienie. Dziekuje za podpowiedz.

dr n. med. Maciej Świtoński

Wbrew pozorom, to paluch koślawy bardziej destabilizuje architekturę stopy, a więc i całego układu kostnego niż palec młotkowaty. Z doświadczenia chirurgicznego uważam, że tworzenie dwóch lokalizacji operacyjnych w przypadku schorzeń operowanych planowo nie jest najlepszym pomysłem. Operuje się w jednym polu operacyjnym. W tym przypadku po zakończeniu leczenia palucha koślawego można będzie przystąpić do leczenia palca młotkowatego.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3315 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.