Guzek w okolicy pepka po laparoskopii ginekologicznej

Witam. Jestem 3 tygodnie po laparoskopii ginekologicznej ( guzek dermoidalny jajnika prawego). Wszystkie rany się ładnie zagoiły a dwa dni temu wyczułam przy pępku guzki, które przy dotykaniu bolą oraz przy leżeniu na prawym boku. Dr rodzinna kazała obserwować a ginekolog smarować maścią przeciwzapalną i wygrzewać. Jeśli nie przejdzie to za 7 dni zgłosić się do szpitala. Czy jest to częsta dolegliwośc po laparoskopii i czy jest to niebezpieczne ?

dr n. med. Maciej Świtoński

Niewielkie zakażenia skóry i tkanki podskórnej w pępku po porcie pępkowym prze który wprowadza się kamerę laparoskopową są zdarzeniem spodziewanym, szczególnie, gdy przez port pępkowy usuwany jest preparat poooperacyjny. Proszę zastosować się do zaleceń. Jeśli pojawi się podwyższona temperatura ciała, ból ulegnie nasileniu a skóra w pępku będzie cieplejsza od otaczającej ją skóry, zaczerwieniona i lśniąca, to trzeba będzie zgłosić się do lekarza od razu.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3463 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.