Gastroskopia

Witam. Odebrałam wyniki wycinku z gastroskopii z żołądka. Mam umówioną wizytę u lekarza specjalisty za około miesiąc. Lekarz rodzinny nic mi nie powiedział tylko, że mam z wynikami udać się do specjalisty. Mam 38 lat mieszkam w Niemczech i są to wyniki przetłumaczone. Bardzo proszę o interpretacje. Przewlekłe, nieaktywne zapalenie błony śluzowej żołądka z podejrzeniem metaplazji jelitowej. W części przedodźwiernikowej śluzówki ( niewielkie?) chroniczne,nieaktywne zapalenie z ogniskami degeneracyjnymi względnie metaplazja jelitowa. Hel.pylori brak. Czy to coś poważnego? Przez te wyniki nie mogę normalnie funkcjonować. Bardzo się boje. A tak ogólnie wszystkim się stresuje. Proszę o odpowiedź z góry serdecznie dziękuje. Magdalena

dr n. med. Piotr Siwek

Nie wiem dlaczego, to pytanie skierowano do ginekologa, ale w/g mojej wiedzy nie ma w tych wynikach nic dramatycznego ( nie ma zmian nowotworowych)

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4775 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.