Endometrioza szyjki macicy stwierdzona w kolposkopii

Dzień dobry, lekarz podczas badania kolposkopowego (videokolposkopia) stwierdził endometriozę szyjki macicy (dolegliwości u mnie: ból podbrzusza, ból krzyża, ciągle wzdęty brzuch, plamienia brunatne przed miesiączką - na ok. tydzień), pytanie do pana doktora: czy wykonanie badania kolposkopowego podczas tych delikatnych plamień było możliwe; i czy te plamienia nie zakłóciły obrazu widoczność struktur, np. naczyń, czy możliwości wykrycia innych nieprawidłowości (dysplazji)? Po drugie: czy jeśli wzięłam probiotyk dzień przed badaniem kolposkopowym, to czy to miało także wpływ na wynik badania, ślicznie dziękuje za odpowiedz, Karolina

dr n. med. Piotr Siwek

Primo: wykonanie badania w trakcie plamienia było jak najbardziej możliwe. Secundo: kilka (2-3) dni przed badaniem nie wolno stosować żadnych preparatów dopochwowych.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4775 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.