Dziwne objawy

Panie Doktorze, może Panu, z Pana ogromnym doświadczeniem, przyjdzie na myśl, jaki może być powód utrzymujących się od ok. 6 tygodni dolegliwości u mojej dorosłej (43 lata) córki (opis troszkę miejsca musi zająć). 1/ najpierw (ale to ok.6 tygodni temu) ból, obrzęk podudzi - leczenie objawowe (Cyclo 3 Fort, butapirazol w maści). dopler - ok. 2/ w początku marca duży obrzęk prawego uda (większy, niż dwie kobiece dłonie) z boku, stwardnienie, duża bolesność całej nogi, utrudnienie chodzenia:, stany podgorączkowe do 37, 5 - 2 tyg. w domu, Augmentin, potem Dalacin, miejscowo też leczenie. Ortopeda: zapalenie kaletki krętarzowej . Usg ortopedyczne po antybiotykach: mała ilość płynu. 3/ Od ok.tygodnia: zsinienie z fioletowymi plamami prawej dłoni w pozycji opuszczonej w dół i w chłodzie z uczuciem rozpierania, bolesnością ręki do ramienia. Skierowanie do neurologa (jeszcze nie była). Wczoraj przebadana na Izbie przyjęć, łącznie z rtg płuc i bolesnego w dalszym ciągu prawego uda - bez zmian. Morfologia, CRP, próby wątrobowe , d- dimery, elektrolity, mocznik - w normie. Dopler prawej ręki - ok, bez zakrzepów. Dzisiaj zmiany "kolorystyczne" lekko widoczne i na drugiej, lewej, dłoni, więc nie tylko prawostronnie to przebiega chyba. Po pojawieniu się sinienia i fioletowych plam na dłoni - zalecenie odstawienia olfenu i innych leków. Po odstawieniu olfenu itp. nawrót silnego bólu w obrzęknietym prawym udzie, utykanie, złe samopoczucie, temp. 37,6. Zalecana jeszcze wizyta u ortopedy - za tydzień. Lekarze rodzinni z Poradni nie bardzo mają koncepcję leczenia. Córka w tej chwili: rano zrobiła prywatnie badania w kierunku boreliozy i ANA. Wyniki za ok.tydzień. Jest naprawdę chora - nie wie, do kogo może jeszcze się udać, żeby cokolwiek zadziałać. Planowany chirurg "obwodowy" chyba nie jest dobrym kierunkiem , biorąc pod uwagę dobre wyniki badań doplerowskich. Czy ma Pan jakąkolwiek radę, do jakiego specjalisty powinna się udać? Będziemy ogromnie wdzięczne za radę. Córka ma zapisywane: a to Agapurin. a za kilka dni Vessel Due albo Amlopin - zależy, na kogo trafi. ale miała też po antybiotykach silne bóle brzucha, z biegunką (krótkotrwałą) , więc woli nie mieć nadmiaru chemii, może niezbyt potrzebnej. Grażyna Teresa

dr n. med. Maciej Świtoński

Jeśli pojawiają się nagle trudno zrozumiałe objawy z towarzyszącą nieznacznie podwyższoną temperaturą ciała a badania dodatkowe nic szczególnego nie wykazują, to należy również mieć na uwadze choroby układowe tkanki łącznej. Córkę powinien skonsultować reumatolog zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób układowych tkanki łącznej. Rozpoznanie nie jest łatwe i potrzebuje sporo czasu.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3493 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.