Dziwna grypa jelitowa?

Witam, już wielokrotnie prosiłam Pana Doktora o pomoc w moich dolegliwościach i musze poprosić jeszcze raz. Otóż od czerwca odczuwam bóle kolkowe z lewej strony brzucha(w boku przy pepku lub pod zebrem). Badania zlecone tj morfologia i usg , badanoe u ginekologa w porządku , gastrolog podczas wizyty tez nie zauważył nic niepokojącego , przepisal ircolon i gastrobutin. Przez jakieś 3 tyg bole były prawie nieodczuwalme. Jednak kiedy powróciły wykonałam zlecone tk jamy brzusznej. Tez żadnych zmian. Jednak kilka dni temu (W środę)pojawił się u mnie ból o charakterze skurczu i już praktycznie dotyczy całego brzucha. Najpierw bolało w okolicy jakby pod Żołądkiem, później niżej jelita. Trzy razy byłam w toalecie jednak stolce były nie biegunkowe a o normalnej konsystencji , zauważyłam kilka kawałków jakby niestrawionej papryki (która tego dnia jadłam na śniadanie).W nocy również czułam skurcze i jakby bulgotanie w jelitach. Rano (w czwartek)znów pojawił się ból w jelitach i jakby nieco luzniejsza kupa. Zazylam wtedy stoperan i poszłam do pracy. Przez cały dzień czułam się lepiej(objawy jakby ustapily ,uważałam jednak cały dzień co jem, nie pilam kawy itd). Pomyślał ze może był to "atak "jelitowki ,nic zwiaxanego z moimi wcześniejszymi bólami . jednak w piątek popoludniu znów zaczęło mnie boleć (po zjedzeniu zurku), na przemian bóle wyżej brzucha i nisko skurcze jelit. Tym razem jednak w ogole nie chodziłam do toalety. Noc była spokojma jednak cala sobotę nic sie nie zmieniło , bole jak wyżej, dziś w niedzielę ból pojawił sie po pierwszym posiłku jednak jakby tylko w jelitach w dolnej części brzucha. Bóle są silniejsze slurczowe i gonia mnie do toalety, gdzie w ciągu 3 godzin wyproznialam sie trzy razy znow stolec zbity, normalny , jednak w pierwszym zauważyłam sporo białego śluzu(pomyślałam ze to dlatego ze nie wyproznialam sie od czwartku) w kolejnych już sluzu raczej nie było. Nie wiem co mam o tym myśleć.....planuje zrobić pojutrze bania kału (których dotąd nie robiłam), moze to jakieś pasożyty? I udać sie do gastrologia. Nie zauważyłam już innych objawów poza pojawiajacymi sie znienacka i czasami atakami suchego kaszlu (musze odkaslac raz czy dwa ,am uczucie jakby coś mi przeszkadzało), czasem takich napadów mam kilka dziennie czasem raz. Kaszel pojawia sie mozw od dwóch tyg. Nie wiem czy ma to jakieś zmaczwnie.

dr n. med. Maciej Świtoński

Objawy o jakich Pani wspomina w liście nie są charakterystyczne dla organicznej choroby jelita grubego. Jednak żeby zakończyć problem diagnostyki powinna mieć Pani wykonaną kolonoskopię oraz test na obecność lamblii. Jeśli wyniki tych dwóch badań będą prawidłowe, to pozostaje obserwacja i wstępne rozpoznanie Zespołu Jelita Nadwrażliwego. Tą diagnozą obdarowywane są osoby, które mają dolegliwości ze strony jamy brzusznej a żadne badanie dodatkowe nie wykryło ich przyczyny. Zatem kolonoskopia i test na lamblie. Następnie kontrola u gastroenterologa.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3448 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.