Dermatologia - powikłania po świerzbie

Byłem leczony na świerzb we wrześniu w 2017 r., i zostałem wyleczony, ale mam powikłania i 2 lata się męczę ( mam świąd, rany, wrzód, obrzęki, stan zapalny skóry). dość często drapie się do krwi i nie jestem w stanie się nie drapać

dr n. med. Maciej Świtoński

Tak jak stanowi tytuł tego listu, tak trzeba skonsultować się z dermatologiem. Chirurg, którym jestem nie leczy świerzbu i w związku z tym nie ma żadnego doświadczenia zawodowego z tą chorobą. Ponadto pytanie zadane na portalu internetowym nie może spotkać się z sensowną odpowiedzią. Lekarze udzielą jedynie zbliżonych do stanu faktycznego wskazówek. Nie jest to właściwe leczenie. Z takim problemem, jak powyższy trzeba osobiście zgłosić się do dermatologa. Wiele czynników wpływa na sukces, lub porażkę terapii. Via internet leczenie w chwili obecnej nie jest możliwe.

dr n.  med. Maciej Świtoński

dr n. med. Maciej Świtoński

  • Specjalista chirurg
Ten lekarz udzielił 3474 porad

Od wielu lat upowszechnia wiedzę medyczną i zdrowy tryb życia. Autor telewizyjnych programów medycznych: Wyprzedzić chorobę, Co w brzuchu piszczy, Lekarz jedynki, Aleja Gwiazd na L-4. Odpowiada na pytania z zakresu chirurgii, schorzeń jamy brzusznej (żołądek, jelito grube), proktologii, niewydolności żylnej, ogólnomedyczne.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.