czy konieczna jest operacja?

Dzień dobry Panie Doktorze, mam 23 lat wykryto u mnie torbiela na prawym jajniku o wielkości 10cm.Czy jest szansa na wyleczenie czy konieczna jest operacja?Czy torbiel o takich rozmiarach jest bardzo niebezpieczny?Otrzymałam leki: TRI-REGOL.Bardzo proszę o odpowiedź.

dr n. med. Piotr Siwek

Tak duż a torbiel jajnika wymaga leczenia operacyjnego. Nie ma wielkich szans powodzenia próba leczenia farmakologicznego . Odwlekanie decyzji o jej przeprowadzeniu może doprowadzić do zniszczenia zdrowych jeszcze struktur jajnika przez rosnącą torbiel. Jeśli uda sie to zrobić, to można tylko wyłuszczyć samą torbiel, bez wycinania jajnika. Usunieta zmiana powinna być w trakcie zabiegu poddana śródoperacyjnemu badaniu histopatologicznemu (badanie tkanek pod mikroskopem) w celu wykluczenia zmian nowotworowych. Dopiero wynik tego badania zadecyduje o rozległości i zakresie operacji

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4773 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.