Czy jest szansa na uratowanie jajnika?

.Witam! Ginekolog stwierdził u mnie torbiel jajnika 7cmx6cm.Przez 3 miesiące zażywałam Regulon ale torbiel się nie wchłonęła, nie daje też żadnych objawów.Lekarz chce usunąć operacyjnie a do czasu operacji mam dalej zażywać Regulon.Dodam że lekarz twierdzi że torbiel wygląda na prostą , a Ca 125 jest poniżej 14.Czy operacja jest konieczna i czy można to zrobić laparoskopowo? Czy może się okazać że to coś złośliwego? Czy jest szansa na uratowanie jajnika? Czy ten lek może powodować chudnięcie?Przekroczyłam 40 ale chciałabym właśnie teraz próbować urodzić dziecko.

dr n. med. Piotr Siwek

Torbiel powyżej 5-6 cm należy operować. Powodowany przez nią ucisk może zniszczyć zdrową część jajnika. O tym, czy jest to zmiana łagodna, czy złośliwa zadecyduje dopiero wynik badania histopatologicznego torbieli. Najbezpieczniej poddac się zabiegowi w szpitalu, gdzie możliwe jest takie badanie w trakcie operacji.Sama operacja oczywiście może odbyć się drogą laparoskopii i jeżeli to będzie mozliwe powinna dotyczyc tylko torbieli, bez zdrowej części jajnika  

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4773 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.