Cytologia ASC us 3 gr / kontynuacja pytania (ASC-US, dysplazja)

Dziękuję panie Doktorze za odpowiedź (kobieta, lat 39). Odpowiedź pana doktora w kwestii wyniku usuniętej nadżerki, który jest niezbędny do oceny klinicznej, panie doktorze, z tego, co pamiętam, to została ona wycięta, tzn. tylko to miejsce „chore” i to zostało poddane do badania histopatologicznego. Wynik: materiał może odpowiadać nadżerce gruczołowej; nie stwierdza się neoplazji śródnabłonkowej; reasumując nic nie stwierdzono nieprawidłowego, po tym zrobiłam kolejną cytologię, wyszła 2 ( przed zabiegiem dwa razy 2 gr) i po ok. 7 miesiącach ten ASC-US, stan zapalny, odczyn zapalny i kolposkopia, część pochwowa walcowata pokryta nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z licznymi ziarninami, wokół ujęcia zewn. strefa regeneracji z punkcikowaniem, granica międzynabłonkowa widoczna na tarcze po próbie kw oct zbielenie 2 st . Mam skierowanie na wycinki i łyżeczkowanie kanału szyjki, czy to może oznaczać dużą dysplazję? Przy ASC-US (nie ASC-H) , bardzo jestem zestresowana. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas, pozdrawiam.

dr n. med. Piotr Siwek

O obecności lub nie dysplazji będzie można można mówić dopiero po wyniku badania histopatologicznego. O zakresie badania i planowanych wycinkach decyduje lekarz prowadzący po wykonaniu kolposkopii i ocenie obrazu klinicznego.

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4775 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.