Cytologia ASC -us 3 gr – interpretacja i opis wyniku cytologii

Dzień dobry Panie doktorze. Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku cytologii. 1,5 roku temu wykryto u mnie duża nadżerkę, wynik cytologii przed i po już zabiegu jej wycięcia 2, cytologię wykonywałam co pół roku, ostatnia cytologia w listopadzie 2 ze stanem zapalnym kontrola za 6 mies z informacja pojedyncze wolnoleżące jądra komórkowe (co to oznacza ?), w czerwcu wykonałam cytologię i wynik Ascus, rozmaz zadowalający komórki kanału szyjki strefy przejściowej obecne , zmiany zapalne - odczyn zapalny, zmiany odczynowe spowodowane zapaleniem, podejrzenie chyba jeśli dobrze czytam Hpv supst., wynik kolposkopii: cześć pochwowe walcowata pokryta nabłonkiem wielowarstwowym płaskim z licznymi ziarninami( co to oznacza ?) , wokół ujścia zew. Strefa regeneracji z punkcikowankem (?), granica miedzynabłonkowa widoczna na tarcze , w próbie z kw octowym zmielenie 2. stopnia (?) - czy to groźny stan? Niepokoje się tym bardziej ze dbam o to i wykonuje cyt co pół roku. Dostałam zalecenie na pobranie wycinków i łyżeczkowanie kanału szyjki macicy. Cytologię i badanie oznaczał lekarz ginekolog, który - jak usłyszałam - ma do tego uprawnienia. Proszę o interpretacje zależy mi na fachowej opinii pana doktora , z góry dziękuje i pozdrawiam , Kobieta lat 39

dr n. med. Piotr Siwek

Konieczny do oceny sytuacji klinicznej jest wynik badania histopatologicznego stożka szyjki macicy (wyciętej "nadżerki")

dr n.  med. Piotr Siwek

dr n. med. Piotr Siwek

  • Ginekolog, położnik
Ten lekarz udzielił 4773 porad

Wysokiej klasy fachowiec, doktor nauk medycznych i praktyk cieszący się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest specjalistą ginekologiem i położnikiem z Bydgoszczy. Pracuje w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Odpowiada na pytania z zakresu patologii szyjki macicy, cytologii, interpretacji wyników, antykoncepcji, ciąży, porodu, połogu oraz inne dotyczące ginekologii i położnictwa.

cukrzyca

Czy grozi Ci cukrzyca?

Dowiedz się więcej
bmi

Sprawdź swoje BMI

Sprawdź
zawał serca

Test ryzyka zawału

Jesteś w obszarze ryzyka?

Ta strona korzysta z plików cookies

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj.